POMORSKA LIGA PIŁKARSKA
 
 

Początek 6 kolejki ligowej

W piątek 27.01.2017 odbyły się trzy spotkania w Pomorskiej Lidze Piłkarskiej.
Korporats pewnie zwyciężył The North Crew United 10-2
FS Gdynia po zaciętym pojedynku odniosło tryumf nad Transformersami 4-2,a w ostatnim meczu wieczoru Kolektyw Team uległ Eltelowi 1-3.
Więcej szczegółów niebawemPółmetek rundy zasadniczej PLP

Podsumowanie pierwszej części rozgrywek.

Mamy za sobą półmetek rozgrywek rundy zasadniczej edycji zimowej Pomorskiej Ligi Piłkarskiej w hali pneumatycznej Gdynia Dąbrowa.
Zespoły zdążyły się już zapoznać z charakterem tych rozgrywek,wszakże nie codziennie można grać w takich warunkach w piłkę nożną i to w samym środku zimy.
Poszczególne ekipy wzajemnie się badają,a bogatsi o doświadczenia kolejnych meczów,posiadają coraz większą wiedzę o przeciwnikach.
Imponująca jest na pewno skuteczność,która,poza codzienną,często niezwykle pasjonującą walką o ligowe punkty,wydaje się być nieprawdopodobna.
208 zdobytych bramek w 25 meczach jak do tej pory to naprawdę niezły wynik dający ponad 8 goli na jedno spotkanie ligowe.Oby tak dalej Panowie to i Lewy się nie powstydzi za nas,a może i selekcjoner zawiesi oko na jakimś snajperze:).

O ile na pozycji lidera bez straty punktów jak na razie Ekipa Trenera Czajki,to za plecami czają się w niedalekiej odległości FS Gdynia oraz Transformersi.
Niewiele dalej są The North Crew United i obrońcy tytułu Kolektyw Team,zatem walka już na starcie jest mocno wyrównana.
W drugiej części tabeli Niedzielni Piłkarze z charyzmatycznym kapitanem Klaudiuszem i wielkimi ambicjami oraz Eltel.Te dwie ekipy z pewnością nawiążą do czołówki.
Nieco słabiej,w stosunku do jakości graczy,wiedzie się FC Korpo i Korporatsowi.To mocne drużyny,które najwyraźniej w spotkaniach mają po prostu mniej szczęścia.
Zamykają tabelę gracze z KSW,ale z meczu na mecz widać jak ten team wyciąga wnioski.Liczymy,że w końcu zapunktują i będą mieli swoje powody do radości.

W klasyfikacjach na najlepszego strzelca prowadzi Kamil Wojciechowski z Ekipy Tr.Czajki,najlepszym asystentem Tomasz Mazurkiewicz również z tej drużyny.W czołówce tych zmagań jest jednakże bardzo ciasno i zmienia się to z meczu na mecz.

Życzymy wszystkim ekipom trzymania formy w drugiej połowie rundy zasadniczej edycji zimowej Pomorskiej Ligi Piłkarskiej i takiej skuteczności jak do tej pory.

Klip filmowy podsumowujący 5 kolejkę ligową.Finisz 5 kolejki ligowej

W środę 25.01.2017 odbyły się dwa spotkania ligowe kończące 5 kolejkę zimowej edycji Pomorskiej Ligi Piłkarskiej.

Ekipa Trenera Czajki zasłużenie,aczkolwiek nie bez problemów,pokonała Korporats 4-1.

W pierwszej części dominowali gracze Ekipy i tylko kiepska skuteczność chroniła Korporatsów przed utratą goli.Po przerwie śmielej zaatakowali goście i to oni pomimo straconych 3 bramek,sporymi fragmentami przejmowali inicjatywę.
Kropkę nad "i" Ekipa postawiła zdobywając czwartego gola,a graczy Korporatsa stać było jedynie już na gola honorowego.Bramki dla Ekipy zdobyli Kamil Wojciechowski 2,Tomasz Mazurkiewicz oraz Bartosz Olszewski,a dla Korporatsu trafił Grzesiek Marcysiak.

W drugim wieczornym meczu byliśmy świadkami bardzo wyrównannego pojedynku pomiędzy Transformersami a FC Korpo.

Szybkie tempo gry i walka na każdym centymetrze boiska,to wizytówka tego meczu.Dwukrotnie na prowadzenie wychodzili gracze FC Korpo,ale ostateczenie po skutecznej pogoni Transformersów,musieli pogodzić się z porażką 3-7.Do przerwy pomiędzy tymi drużynami był remis 1-1 adekwatny do wydarzeń boiskowych,po przewie zaś obraz meczu niespecjalnie uległ zmianie i w zasadzie kilka momentów nieuwagi oraz dobra skuteczność Transformersów spowodowała końcową victorię tej ekipy 7-3.

Bramki zdobyli:Kacper Ickiewicz 3,Dariusz Grubba 2,Filip Borek i Łukasz Radtke dla Transformersów,dla FC Korpo strzelali Kamil Mayer,Radosław Pyra i Michał Baranowski.Kolejka nr 3 i 4

Ferie zimowe dla jednych są czasem odpoczynku i relaksu,dla innych zaś okresem wytężonej pracy.

Pomorska Liga Piłkarska nie pozwala na sen i aktywnie zmierza do półmetka rundy zasadniczej,za nami bowiem kolejki ligowe nr 3 i 4,które przyniosły wiele ciekawych rozstrzygnięć i zaskakujących wyników.

WYNIKI kolejnych spotkań ligowych wybitnie świadczą o niezwykle zaciętej rywalizacji,która znajduje swoje odzwierciedlenie w TABELi LIGOWEJ.

Poza,miejmy nadzieję,chwilowym outsiderem,ekipą KSW,pozostałe drużyny dzielnie dorównują kroku tempu spotkań ligowych miksując się w tabeli.

Liderem pozostaje Ekipa Trenera Czajki (12 punktów),która po dobrym spotkaniu z Transformersami sięgnęła po kolejne 3 punkty z FC Korpo.

W bezpośredniej pogoni za liderem aż cztery drużyny,wspomniani Transformersi oraz The North Crew United,Kolektyw Team i FS Gdynia,które zgromadziły po 9 punktów.Walkę o pozycję lidera w każdej chwili nawiązać mogą Niedzielni Piłkarze i Eltel mający do tej pory po dwa zwycięstwa w lidze.FC Korpo oraz Korporats wydają się jeszcze nie do końca "rozgrzane" ligą,ale mamy nadzieję,że wkrótce odpalą silniki na dobre.Tabelę zamykają KSWowcy,którzy jednak z meczu na mecz radzą sobie coraz śmielej,ale nadal czekają na swoje pierwsze punkty w lidze.

KLASYFIKACJI SNAJPERÓW  liderują Kamil Wojciechowski i Łukasz Kowalski,którzy zdobyli po 10 bramek

NAJLEPSZYM ASYSTENTEM jak do tej pory jest Tomasz Mazurkiewicz.


W nadchodzącym tygodniu rozpoczynamy półmetek rundy zasadniczej oraz 6 kolejkę ligową.

Zapraszamy na mecze Pomorskiej Ligi Piłkarskiej na Dąbrowie,a także do zapisania swojej drużyny i wzięcia aktywnego udziału na naszej lidze.archiwum:
partnerzy: