Aktualności • GDYŃSKA AKADEMIA PIŁKARSKA
 
 
pathpic   pathpic   Gdyńska Akademia Piłkarska   pathpic   2008   pathpic   
Rozpoczynamy nowy sezon Akademii!
 
Zajęcia dla chłopców z rocznika 2008 rozpoczynają się od najbliższego czwartku  tj.03.09.2015 i będą odbywały się w wtorki i czwartki  18.00-19.30 oraz soboty 10.00-11.30
Przypominam tym,którzy jeszcze nie dostarczyli deklaracji gry amatora o podesłanie jej w formie skanowanej emailem lub bezpośrednio na trening wydrukowaną i podpisaną.
 
Bardzo proszę również o dostarczanie zaświadczeń lekarskich,które wyrabiamy w COMS GDYNIA.
 
Trenerami rocznika 2007/2008 w nadchodzącym sezonie będą Trener Marcin Góralski i Trener Radosław Roeske oraz Trenerzy wspomagający : Sebastian Czajka,Trenerzy lekkiej atletyki oraz bramkarzy.
 
Składka członkowska w sezonie 2015/2015 wynosi 120 zł miesięcznie.
W ramach opłaty członkowskiej chłopcy mają zagwarantowane 3 treningi  w tygodniu plus mecz ligowy w weekend (wybrana grupa zawodników)  lub w okresie zimowym turnieje halowe (dla każdego).
 
W tym sezonie udało się uzyskać ostatecznie zgodę na postawienie hali pneumatycznej nad naszym boiskiem Dąbrowa,wszystko zatem wskazuje,że będziemy mieli taki obiekt w okresie zimowym.Pozostaje kwestia zakupu hali przez inwestorów,o czym będziemy informować na bieżąco.
 
W związku z tym w miesiącach listopad,grudzień,styczeń,luty i marzec składka członkowska ulegnie podwyższeniu dodatkowo o 30 zł (wynajem obiektu,ogrzewanie,eksploatacja itp).
Gdyby coś jak w zeszłym roku,mimo wszystko nie wypaliło,opłaty pozostaną bez zmian.Mam jednak nadzieję,że tym razem wszystko się uda i będziemy jedyną Akademią posiadająca w Polsce północnej tego typu obiekt piłkarski.
 
Zabezpieczeni jesteśmy w razie czego kolejną nowością w tym roku czyli tzw Małym Balonem (kort tenisowy znajdujący się obok naszego boiska został wyposażony w sztuczną trawę oraz bramki i tam również mamy warunki do uprawiania piłki przez cały rok).
 
Dodatkową nowością w tym sezonie jest nawiązanie współpracy z Gabinetem Fizjoterapii FizjoWorld mgr Dawida Juszczyka,który będzie przeprowadzał badania naszym graczom pod kątem diagnostyki sportowców i nie tylko czyli ocena stóp, postawy oraz test fms mówiący o prawdopodobieństwie wystąpienia kontuzji. Koszt takiego testu z oceną stóp to 55 zł (rodzice naszej Akademii płacą 35 zł). Badanie wykonuje się  raz na rok lub pół roku w przypadku wykrycia wad postawy,stwierdzenia urazowości itp...
Fizjo World otoczy opieką fizjoterapeutyczna naszą Akademię zarówno dla dzieci jak i dorosłych w razie potrzeby.
 
Na stronie intenetowej www.apgdynia.pl oraz FB oczywiście już od tego tygodnia bieżące sprawy Akademii.„Krótki turniej w długi weekend czyli „Rozdziela na piłka””

W sobotę 02.05.2015 ekipa rocznika 2007/2008 udała się do Kolbud na turniej ligowy organizowany tym razem przez  Marko Gol  Gdańsk.
Termin długiego weekendu sprawił, że mieliśmy kłopot ze skompletowaniem składu, ale niestety nie stawienie się na takie zawody kosztuje klub, już na tym etapie, walkowera i karę finansową. Dojechaliśmy zatem koniec końców na miejsce, aby rozegrać pięć zaplanowanych spotkań ligowych. W Kolbudach okazało się, że z sześciu  drużyn ligowych biorących udział w lidze, są jedynie trzy ekipy: gospodarze czyli Marko-Gol Gdańsk, Bałtyk Gdynia oraz my. Z jednej strony rozumiemy, że są pewne terminy narzucone przez władze piłkarskie na Pomorzu, ale trzeba brać pod uwagę, iż w tak młodych kategoriach wiekowych rodzice często wykorzystują takie „długie weekendy” i  wyjeżdżają ze swoimi pociechami , co z resztą jest zrozumiałe i oczywiste. Takie turnieje odbywają się raz na dwa tygodnie i są możliwości rozegrania w innym możliwym terminie takich rozgrywek. Kwestia dobrej woli.
Rodzice i dzieci, które przyjechały były zawiedzione, pewnie tak samo jak rodzice i dzieci, które nie przyjechały. I tak z hasła „Łączy nas piłka” pozostało w tę sobotę „Rozdziela nas piłka”.
Gracze naszej Akademii jakby dostosowali się ponurego nastroju tego dnia i też nie grali „swojej” piłki  ulegając rywalom gładko w obu meczach. Organizator wpadł na pomysł rozegrania meczów towarzyskich, co nieco polepszyło humory i zrekompensowało poświęcony czas Rodziców i Trenerów. Chłopcy już też zagrali lepiej i łatwiej wracało się do domów.


Juniorzy Akademii płyną w dobrym kierunku.

„Szóstka dla Szustka”

Niesamowitą serią mogą popisać się podopieczni Trenerów Adama Szustka i Jacka Zygało.

Chłopcy z rocznika 2002 zwyciężyli w 5 ostatnich meczach ligowych i zanotowali jeden remis. To piękny bilans ligowy, aczkolwiek nie tylko to warte jest podkreślenia ,a przede wszystkim styl jaki prezentują nasi gracze. W każdym meczu poza piękną, składną grą zauważyć można wielkie serce do walki, zaangażowanie i świetną atmosferę.To piękny prognostyk dla chłopaków na przyszłą, piłkarską przygodę.
Chłopakom oraz Trenerom bardzo gratulujemy i życzymy już tylko samych zwycięstw do końca rundy wiosennej.

„Nie taki Sztorm straszny,za to lider zbyt mocny”

Rocznik 2003 rozpoczął wiosnę, jak na rycerzy przystało, od zwycięstwa nad Sztormem Gdańsk  (2-1).Zespół z Gdańska posiada w swoich szeregach ma starsze o rok i dwa lata dziewczyny, był bardzo wymagający i silny fizycznie, nasi zawodnicy poradzili sobie jednak z tym problemem i wyszli obronną ręką z opresji.
Ten pozytywny początek został jednak szybko zminusowany porażką w drugim spotkaniu ligowym  z liderem, Pokoleniami Lechii Gdańsk, którym chłopcy potrafili przeciwstawić się tylko w pierwszej części spotkania. To był ciężki mecz, który kosztował wiele zdrowia, ale też pokazał luki w grze obronnej z której Trenerzy wyciągną błyskawicznie wnioski. Kolejny mecz rocznika 2003 już w sobotę 02.05.2015r.

„Team Oliego i Rasiaka czyli przygody rocznika 2004”

Gracze rocznika 2004 Gdyńskiej Akademii Piłkarskiej dzielnie walczą na kilku frontach (liga i rozgrywki Deichmanna),ale zamiast zmęczenia obserwujemy u nich wraz z każdym meczem, dodatkową porcję energii, którą bardzo szybko lokują w bramkach przeciwników.
Zawodnicy, których szlifują Trenerzy Andrzej Golecki, Jacek Zygało i dr.Krzysztof Byzdra, pewnie zmierzają w każdym meczu do zwycięstwa tworząc monolit nie tylko na boisku, ale również poza nim. W lidze występuje również nasz drugi zespół z tego rocznika, który zbiera cenne doświadczenia z każdego występu ligowego czy turniejowego.

„Pędzel wymiata,a Ryba trafia w okienko”

Rocznik 2005 ma za sobą już dwa turnieje ligowe i dwie kolejki turnieju Deichmann. Od przeszło roku obserwujemy stały postęp tego rocznika nie tylko w grze, ale też w fajnej integracji zarówno dzieci jak i rodziców, a dodatkowo kolejni gracze, którzy dołączają do naszej Akademii podnoszą jakość tego rocznika dzięki czemu stajemy się coraz bardziej liczącą drużyną w tej kategorii wiekowej.

„06 zgłoś się”

Ekipa rocznika 2006 prezentuje bardzo wysoką formę zarówno jako Portugalia w Deichmannie, ale też w regularnej lidze Pomorskiego Związku Piłki Nożnej,osiągając wiele zwycięstw,często okraszonych dużą ilością bramek. Chłopcy momentami dosłownie „wymiatają” na boisku, a ręce same składają się do oklasków przy okazji składnych akcji, indywidualnych rajdów czy też super strzałach do bramki.

„Wspaniała siódemka, a nawet ósemka ”

Naszą najmłodszą reprezentacją startującą w zorganizowanych rozgrywkach są zawodnicy z rocznika 2007 i 2008.
To naprawdę mocna ekipa, która pomału zaczyna tworzyć się jako zespół, i jak tylko będziemy cierpliwie pracować nad ich niemałymi talentami, to w niedalekiej przyszłości nasza Akademia będzie pękać z dumy mając w swoich szeregach tak ciekawych graczy.

Reasumując start ligowo-turniejowy naszych juniorów w ostatnim miesiącu,należy z pewnością uwypuklić dodatni bilans potyczek w grach oraz wystawić z czystym sumieniem zarówno graczom jak i   Trenerom,mocną ocenę celującą. Cieszymy się,że obrany kurs szkolenia w Akademii przynosi wymierne efekty idące jednocześnie w parze z wielką radością i pasją do futbolu.


                   

Nadchodzący weekend naszej Akademii przedstawia się następująco:

Sobota 21.02.2015

Treningi hala Dąbrowa

 9.00   Rocznik 2002/2003/2004 duża hala Dąbrowa (przychodzą gracze nie biorący udziału w turnieju).

10.30  Rocznik 2005/2006/2007/2008 duża hala Dąbrowa  (przychodzą gracze nie biorący udziału w turnieju).

9.00   Roczniki 2009/2010/2011 mała salka Dąbrowa

10.00  Roczniki 2009/2010/2011 mała salka Dąbrowa

Turnieje halowe

Rocznik 2006 Turniej halowy w Wejherowie (powołania oraz szczegóły w mailu)

Rocznik 2005 Turniej halowy w Rumii  (powołania oraz szczegóły w mailu)


Niedziela 22.02.2015

Rocznik 2006 Turniej halowy w Wejherowie-druga część

Rocznik 2003 Turniej halowy w Gdyni Cisowa (powołania oraz szczegóły w mailu)

Rocznik 2004 Turniej halwoy w Bojanie

Wszystkim życzymy udanego sportowo weekendu.


TURNIEJ HALOWY W NOWYM PORCIE

 

W sobotę 10.01.2015 chłopcy z rocznika 2007/2008 rozegrali bardzo dobry turniej w Nowym Porcie.

W stawce ośmiu ekip zajęli wysokie III miejsce,co jest niezwykle optymistyczne w perspetywie kolejnych tego typy wydarzeń.Ponieważ był to pierwszy wspólny turniej chłopców w swojej kategorii tym bardziej wielkie brawa za dzielną postawę.Pomału chłopcy zaczną się "poznawać" w trackie gry i z pewnością będziemy mieli wiele radości z ich boiskowych poczynań.

Po zaciętych bojach w grupie i troszkę niefortunnym półfinale,rakietę odpalił Miłosz Kaczmarek,który zdobył dwie piękne bramki dające ostatecznie zwycięstwo w meczu o brąz.

Ekipa zagrała w następującym składzie:

Maks Romanowski,Miłosz Kaczmarek,Adam Giedrys,Staś Milczek,Szymon Jakubaszko,Kamil Głowacki,Szymon Gawliński,Maciej Lewandowski.

Trener Marcin Góralski.