Rozdziela nas piłka • GDYŃSKA AKADEMIA PIŁKARSKA
 
 
pathpic   pathpic   Gdyńska Akademia Piłkarska   pathpic   Aktualności   pathpic   „Krótki turniej w długi weekend czyli „Rozdziela na piłka””

W sobotę 02.05.2015 ekipa rocznika 2007/2008 udała się do Kolbud na turniej ligowy organizowany tym razem przez  Marko Gol  Gdańsk.
Termin długiego weekendu sprawił, że mieliśmy kłopot ze skompletowaniem składu, ale niestety nie stawienie się na takie zawody kosztuje klub, już na tym etapie, walkowera i karę finansową. Dojechaliśmy zatem koniec końców na miejsce, aby rozegrać pięć zaplanowanych spotkań ligowych. W Kolbudach okazało się, że z sześciu  drużyn ligowych biorących udział w lidze, są jedynie trzy ekipy: gospodarze czyli Marko-Gol Gdańsk, Bałtyk Gdynia oraz my. Z jednej strony rozumiemy, że są pewne terminy narzucone przez władze piłkarskie na Pomorzu, ale trzeba brać pod uwagę, iż w tak młodych kategoriach wiekowych rodzice często wykorzystują takie „długie weekendy” i  wyjeżdżają ze swoimi pociechami , co z resztą jest zrozumiałe i oczywiste. Takie turnieje odbywają się raz na dwa tygodnie i są możliwości rozegrania w innym możliwym terminie takich rozgrywek. Kwestia dobrej woli.
Rodzice i dzieci, które przyjechały były zawiedzione, pewnie tak samo jak rodzice i dzieci, które nie przyjechały. I tak z hasła „Łączy nas piłka” pozostało w tę sobotę „Rozdziela nas piłka”.
Gracze naszej Akademii jakby dostosowali się ponurego nastroju tego dnia i też nie grali „swojej” piłki  ulegając rywalom gładko w obu meczach. Organizator wpadł na pomysł rozegrania meczów towarzyskich, co nieco polepszyło humory i zrekompensowało poświęcony czas Rodziców i Trenerów. Chłopcy już też zagrali lepiej i łatwiej wracało się do domów.