Deichmann 2015 • GDYŃSKA AKADEMIA PIŁKARSKA
 
 
pathpic   pathpic   Gdyńska Akademia Piłkarska   pathpic   Aktualności   pathpic   

„Nie powstydziłby się sam Ronaldo”

Deichmanny starszego rocznika (2004/2005),które odbyły się w niedzielę, były mega udane dla naszej Akademii.
Bezbłędnie spisały się praktycznie wszystkie nasze drużyny (Portugalia , Belgia oraz Paragwaj), które prezentowały fajną ,przemyślaną piłkę i przede wszystkim stworzyły dobry klimat wokół siebie.
W „naszej” Portugalii co prawda nie ma Christiano Ronaldo, ale ten wielki zawodnik , nie powstydziłby się zagrań , bramek i dryblingów widząc w akcji niejednego gracza z Gdyńskiej Akademii Piłkarskiej. Chłopcy dzielnie walczą i świetnie się czują na boisku, twardo stawiają swoje warunki rywalom i nie „pękają” przed nikim. Trzeba podkreślić świetną robotę Trenerów Andrzeja Goleckiego oraz Jacka Zygało, którzy na co dzień zajmują się chłopakami podczas treningu oraz super pracę nad motoryką, którą szlifuje dr.Krzysztof Byzdra.
Belgia to ekipa połączona z roczników 2004 oraz 2005,która z meczu na mecz czuje się coraz lepiej ze sobą, a ostatnie rezultaty tylko potwierdzają te słowa. Chłopcy  zagrali bardzo ciekawe mecze wygrywając pewnie dwa mecze, remisując w jednym oraz nieznacznie ulegli w czwartym. To bardzo świetny prognostyk przed kolejnymi meczami.
Paragwaj jako najmłodsza nasza ekipa spisuje się nadzwyczaj dobrze, a jedynie lekki niefart sprawił, że pomimo prowadzenia w ostatnim meczu 2-0 ulegli 2-3.Pozostałe mecze padły łupem naszych graczy. Dla Paragwaju to zdobywanie doświadczenia na przyszły rok, kiedy już wystąpią w swojej kategorii wiekowej.
Pozytywny akcent naszej Akademii podczas tych rozgrywek jest widoczny w każdym meczu z udziałem chłopaków, emocjonujemy się wszystkimi meczami, pasjonujemy się każdym zagraniem czy bramką, przeżywamy razem z rodzicami każdy występ drużyny i nie zapominamy o tym, że jest to przede wszystkim świetna zabawa i radość z uprawiania piłki nożnej. W każdej zabawie wdziera się jednak zawsze nutka rywalizacji oraz chęci pokazania kto jest lepszy ,zatem idea naszej Akademii opierająca się na haśle „Nie ważny jest wynik ,ważne jest zwycięstwo” jest jak najbardziej realizowana zarówno przez trenerów, graczy oraz rodziców dopingujących w sposób kulturalny i elegancki swoich pupili z trybun.