Hiszpańskie byki i Włoscy giganci. • GDYŃSKA AKADEMIA PIŁKARSKA
 
 
pathpic   pathpic   Gdyńska Akademia Piłkarska   pathpic   Aktualności   pathpic   

Po przerwie świątecznej rozpoczynamy na dobre treningi oraz zmagania ligowe i turniejowe wszystkich naszych drużyn.

Zanim jednak zaprezentujemy nadchodzący weekend naszej Akademii,pragniemy zwrócić uwagę na zakończony dwoma sukcesami,zimowy okres halowy.

Byki w Gniewinie,gdzie podczas Euro 2012 stacjonowała reprezentacja Hiszpanii,okazały się szczęśliwie dla rocznika 2005 Gdyńskiej Akademii Piłkarskiej.

Gracze z tego rocznika świetnie zaprezentowali się podczas tego wydarzenia zajmując III Miejsce!

Do finału zabrakło w zasadzie odrobiny szczęścia, w loterii,zwanej rzuty karne.Chłopcy jednakże podczas całego turnieju wypadli bardzo pozytywnie,a momentami ciekawa i finezyjna gra mogła podobać się zgromadzonym kibicom.

Brązowe medale to bardzo dobre podsumowanie tego udanego sezonu halowego dla rocznika 2005.

AKADEMIA PIŁKARSKA W BŁĘKITEJ LIDZE MISTRZÓW

Tydzień później rocznik 2007/2008 zaprezentował się rewelacyjnie podczas turnieju w Wejherowie uzyskując bezsprzecznie najwyższą lokatęcałych rozgrywek.Nasi najmłodsi startujący w tego typu rozgrywkach nie dali szans innym ekipom remisujac zaledwie jeden mecz turniejowy i wygrywając pozostałe.Rośnie nam kolejna ciekawa ekipa,która szlifuje pomału swoje zdolności i uczy się gry w zespole.

W ostatnią sobotę przed Świętami chłopcy z rocznika 2007 rywalizowali w Błękitnej Lidze Mistrzów   w Wejherowie. Każdej z rywalizujących drużyn został przypisany jeden z tegorocznych ćwierćfinalistów ,,dorosłej” piłkarskiej Ligi Mistrzów. Nasza Akademia wylosowała Juventus Turyn i pod nazwą wielokrotnego mistrza Włoch chłopcy podzieleni na dwie drużyny rywalizowali w grupie z rówieśnikami z AS Monaco, FC Barcelona i Atletico Madryt.    Juventus I tworzyli Miłosz Kaczmarek, Maksymilian Romanowski, Milan Domaszk i Szymon Jakubaszko. W drugiej drużynie Starej Damy zagrali Szymon Gawliński, Kamil Głowacki, Michał Rafalski i Kuba Drożęcki. Obie drużyny godnie zaprezentowały zarówno Naszą Akademię jak i słynny klub z Turynu. W rozgrywkach nie była prowadzona klasyfikacja miejsc, policzono jedynie dokładnie ilość strzelonych bramek, a tych nasi chłopcy zdobyli aż 21. Gratulujemy tak dużej skuteczności, a rodzicom dziękujemy za głośny doping przez cały turniej.

Gratulujemy obu rocznikom oraz Trenerom,a już niebawem osobne osobne,obszerne podsumowanie zimowego okresu Gdyńskiej Akademii Piłkarskiej.