Podsumowanie weekendu • GDYŃSKA AKADEMIA PIŁKARSKA
 
 
pathpic   pathpic   Gdyńska Akademia Piłkarska   pathpic   Aktualności   pathpic   

Gdyńska Akademia Piłkarska zaprezentowała się ponownie z bardzo dobrej strony podczas obfitego sportowo weekendu.

W sobotni poranek jako pierwsza, na parkiecie hali sportowej w Redzie, wystąpiła ekipa rocznika 2007/2008.Chłopcy w każdym meczu dawali z siebie wszystko,a charakter i zawziętość widoczne były niemal w każdym kopnięciu piłki,każdym przebiegniętym centymetrze boiska oraz po każdym zdobytym i straconym golu.Nasi gracze po strasznie wyrównanym turnieju zajęli wysokie II miejsce,ale co najważniejsze tworzy się kolejny fantastyczny zespół w naszej Akademii,który idzie śladami innych roczników i zaczyna czarować swoją grą podobnie jak ich starsi koledzy.

W sobotę naszą Akademię w roczniku 2007/2008 reprezentowali: Miłosz Kaczmarek,Kamil Głowacki,Kuba Drążewski,Szymon Jakubaszek,Adam Giedrys,Max Romanowski,Trener Sebastian Czajka.

W międzyczasie swój turniej rozpoczynali zawodnicy połączonych sił z roczników 2003 i 2004,którzy wzięli udział w turnieju halowym w Trąbkach Wielkich.W takim zestawie to już drugi tej zimy tego typu eksperyment,który w zasadzie sprawdził się prawie na medal.Nasi gracze prowadzili wyrównane boje z każdym z przeciwników i tylko słabiej nastawione celowniki spowodowały,iż wypadło walczyć o miejsce V w całym turnieju,które ostatecznie stało się ich łupem.

Skład naszej ekipy Piotrek Mówiński - Mati Sobieszczyk, Adam Siewert, Bartek Kurt, Bartek Foterek,Mario Zamarippa, Oli Bartkowiak, Bartek Błażewicz oraz Jakub Żyndul,który został również wybrany do piątki najlepszych graczy całego turnieju.Trener prowadzący Jacek Zygało.


Jako ostatni,w sobotnie popołudnie, w prestiżowym turnieju o Puchar Prezydenta Wejherowa,wziął udział rocznik 2005.Choć pierwszy mecz  turnieju rozpoczął się od porażki 0-1,każdy kolejny był już coraz lepszy i w bardzo wyrównanej i mocnej grupie udało się zająć drugie miejsce premiowane do tzw Ligi Mistrzów,czyli najlepszej szóstki całego turnieju.

Na drugi dzień nie poszło już tak rewelacyjnie jak pierwszego,ale chłopcy zasłużyli na mega wyróżnienie ponieważ widać było u nich ogromne zaangażowanie,walkę do ostatnich sekund każdego meczu o korzystny rezultat oraz coraz lepszą grę.Najlepszym graczem naszej ekipy został Piotrek Koriat,którego zabrakło podczas meczów finałowych.Końcowe,bardzo wysokie VI miejsce jest dla nas wyśmienitym rezultatem.

Skład naszej ekipy:Staś Czajka,Michał Neufeld,Piotrek Koriat,Konrad Rybicki,Jakub Mencel,Olek Obuchowski,Jakub Wołk-Karaczewski,Igor Parzątka-Lipiński,Dawid Szymulewicz,Oskar Knopik.Trener Sebastian Czajka.

Serdecznie podziękowania tradycyjnie dla wszystkich Trenerów pracujących w Akademii za super robotę na codzień oraz rodziców,którzy ogromnie przeżywają każdy turniej i pomagają w organizacji każdego wyjazdu.