Umowa o współpracy z Arką Gdynia S.I. • GDYŃSKA AKADEMIA PIŁKARSKA
 
 
pathpic   pathpic   Gdyńska Akademia Piłkarska   pathpic   Aktualności   pathpic   

UMOWA O WSPÓŁPRACY


 

Środa,08.10.2014 r., stała się dniem, który zapisuje nową kartę w historii naszej Gdyńskiej Akademii Piłkarskiej, szkolącej dzieci i młodzież w obrębie gdyńskich dzielnic Dąbrowa oraz Karwiny.

W tym bowiem dniu, nawiązaliśmy długo wyczekiwaną współpracę z Arką Gdynia S.I, wpisując się jednocześnie w swoistą integrację środowiska wokół żółto-niebieskich barw, a jednocześnie zachowaniem swojej własnej tożsamości, budowanej  przez ostatnie lata na Dąbrowie.

Na bazie wypracowanej przez wiele miesięcy umowy, oba kluby ustaliły wiele punktów zakładających miedzy innymi ujednolicone szkolenie dzieci i młodzieży z zakresu piłki nożnej, wzajemne wspieranie się w zakresie planów szkolenia, podnoszeniu kwalifikacji zatrudnionych Trenerów w obu klubach, współtworzeniu dobrego klimatu dla piłki nożnej w Gdyni, poszanowaniu wzajemnych relacji pomiędzy  klubami, a także wymiana zawodników na linii Akademia-Arka i Arka-Akademia na ściśle określonych zasadach i warunkach zaakceptowanych przez obie strony.

Gdyńska Akademia Piłkarska z główna siedzibą na Dąbrowie przy ZS nr 14,rozwija skrzydła również w dzielnicy Karwiny (SP 42,SP 46 SP 20), aby z pasją i pełnym zaangażowaniem zaszczepiać wśród dzieci i młodzieży, miłość nie tylko do piłki nożnej, ale również do szeroko pojętej rekreacji ruchowej i zdrowego stylu życia, a co najważniejsze, nie pozwoli „zgubić” żadnego talentu, który być może w przyszłości zasilać będzie pierwszy zespół Arki Gdynia.

W naszej Akademii, treningi techniki piłki nożnej rozpoczynają się od podstaw już w wieku przedszkolnym ( od 3 roku życia) oraz w okresie szkolnym (do VI klasy szkoły podstawowej). Treningi piłkarskie przeplatają się z zajęciami lekkiej atletyki i koordynacji ruchowej, a prowadzone są przez wykwalifikowanych Trenerów i Instruktorów gwarantujących prawidłowy rozwój młodego człowieka na początku jego piłkarskiej drogi.

Dając szeroki wachlarz podstawowych umiejętności piłkarskich oraz ruchowych każdemu z naszych małych piłkarzy, wierzymy, że podczas kolejnego etapu, w klubie naszego Partnera-Arce Gdynia, każdy uzdolniony młody chłopak będzie kontynuował rozpoczętą przygodę z piłką.

Umowa z Arką spowoduje, iż żaden z rokujących, uzdolnionych chłopców, nie zostanie przeoczony, a tym, którym nie powiedzie się profesjonalna piłka, z pewnością kontynuować będą rozpoczętą naukę w formie rekreacyjnej i zabawowej.

Mamy nadzieję, że współpraca z Arką Gdynia S.I. przyniesie spodziewane efekty w niedługim czasie, a oba kluby będą usatysfakcjonowane z podpisanego dokumentu.

Podczas podpisania dokumentu obecny był Prezes Arki Gdynia S.I. Pan Krzysztof Rybicki,dyrektor sportowy Arki pan Tomasz Bobryk oraz sekretarz klubu oraz  trener grup młodzieżowych w Arce,  pan Ireneusz Michalik.

     

Na oficjalnych stronach Arki Gdynia S.I., Arki Gdynia S.S.A. oraz Arkowcy.pl odnajdziemy również relację z podpisania naszej wspólnej umowy.

http://www.si-arka.gdynia.pl/2718-si-arka-zawarla-umowe-z-akademia-dabrowa-gdynia

http://www.arka.gdynia.pl/news,12686-ap-dabrowa-ze-stowarzyszeniem-inicjatywa-arka.html 

http://www.arkowcy.pl/artykul/7732/ap-dabrowa-podpisala-umowe-z-si-arka-gdynia.html

Koordynator Akademii

Trener Sebastian Czajka