Fantastyczny weekend Akademii! • GDYŃSKA AKADEMIA PIŁKARSKA
 
 
pathpic   pathpic   Gdyńska Akademia Piłkarska   pathpic   Aktualności   pathpic   

Fanatastyczny weekend zafundowali nam praktycznie wszystkie roczniki Gdyńskiej Akademii Piłkarskiej Dąbrowa.

We wszystkich wydarzeniach,w których brali udział nasi podopieczni,poza wspaniałą grą,osiągnęliśmy historyczne osiągnięcia w ciągu jednego weekendu.

Rozpoczęli chłopcy z rocznika 2003 turniejem halowym w kolebce Akademii-Gdyńskiej Dąbrowie.Po pasjonujących i pełnych dramaturgii spotkaniach gracze z tego rocznika zajęli odpowiednio III miejsce-Dąbrowa 1,VII miejsce-Dąbrowa 2 i miejsce XII-Dąbrowa 3.Turniej stał na wysokim poziomie,a wszystkie ekipy prezentowały spore umiejętności i grę z ogromnym charakterem.Do wielkiego finału zabrakło niewiele ponieważ decydowały rzuty karne,w których chłopcy okazali się gorsi tylko o 1 bramkę.....W meczu o III miejsce zrehabilitowali się i radość powróciła na twarze chłopaków.

Praktycznie równolegle swój turniej rozgrywali nasi zawodnicy z rocznika 2005 w Mostach.Turniej silnie obsadzony,zatem zadanie niezwykle trudne,ale ten rocznik przyzwyczaił już nas do świetnych rezultatów,dlatego liczyć możemy zawsze na ich wspaniałą postawę.

Chłopcy uplasowali się tuż za podium zajmująć IV miejsce,a do wielkiego finału zabrakło im 60 sekund....Niemniej gra,szczególnie w pierwszej części turnieju mogła się bardzo podobać,a zbierane recenzje były na plus.Piękny puchar za IV miesjce powędrował zatem do rąk naszych graczy z czego niezwykle się cieszymy.

Tymczasem w Gdyni,na Dąbrowie,bezpośrednio po turnieju rocznika 2003,do rywalizacji stanęli gracze rocznika 2002.Turniej od początku trzymał w napieciu i praktycznie każde spotkanie kończyło się dramaturgią,nie tylko dla naszych graczy,ale również pozostałych ekip.

Nasza pierwsza ekipa krok po kroku rozpędzała się podczas turnieju,aby po dramatyczym półfinale,rozegrać w pięknym stylu finał całej imprezy i zgarniająć puchar za I miejsce!

Wydawało się,że emocje sięgnęly zenitu podczas soboty,ale przecież czekała nas jeszcze niedziela z udziałem rocznika 2004(turniej na Dąbrowie),rocznika 2006(turniej w Mostach) oraz mecz kontrolny naszych seniorów w Cetniewie.Czekaliśmy zatem na wiesci i rozstrzygnięcia drugiego dnia z udziałem naszej Akademii.

Równolegle rozpoczęli chłopcy z roczników 2004 i 2006.

Gracze z 2006 po trudnym początku turnieju w Mostach i niewielkich wpadkach w pierwszych meczach,rozkręcali się powoli i ostatecznie zajęli VI miejsce (1 zespół) i XIV miejsce(2 zespół).W tym ciekawym turnieju zaprezentowaliśmy się z dobrej strony,a biorąc pod uwagę,iż dla chłopców do dopiero 3 turniej w tym sezonie halowym,należy uznać ich postawę za wzorową.

Piękne chwile przeżywaliśmy tymczasem z rocznikiem 2004,który nie pozostawił startującym ekipom złudzeń i we własnej hali na Dąbrowie,chłopcy wznieśli puchar za I miejsce w całym turnieju.Na uwagę załuguje szczególnie cudowna gra w finale i jeszcze cudowniejsze bramki.W niedzielne popołudnie warty odnotowania jest udany spraing naszych seniorów występujących w B klasie,którzy w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozegrali mecz kontrolny w Cetniewie z drużyną Klif Chłapowo.Panowie spisali się na medal odnosząc pewne zwycięstwo 4-1,a co najważniejsze przez całe spotkanie kontrolowali jego przebieg,a wynik mógł byc znacznie wyższy.Wszystkim naszym ekipom gratulujemy,a duma z postawy wszystkich naszych graczy,trenerów i rodziców jest nie do opisania:)

P.s. Więcej szczegółów oraz zdjęć na podstronach roczników i Facebooku.

                                                                                                                                                                  Koordynator Akademii

                                                                                                                                                                                                                       Trener Sebastian Czajka