Podsumowanie piłkarskiego weekendu • GDYŃSKA AKADEMIA PIŁKARSKA
 
 
pathpic   pathpic   Gdyńska Akademia Piłkarska   pathpic   Aktualności   pathpic   

 

Podsumowanie piłkarskiego weekendu Akademii.

W miniony weekend nasi podopieczni zaprezentowali się na boiskach piłkarskich rewelacyjnie.

Systematyczna praca na treningach z najlepszymi fachowcami,jakich tylko można sobie wymarzyć, przynosi zamierzone efekty.

Nasi gracze praktycznie w każdym roczniku odgrywają kluczowe role w starciach z innymi drużynami,potrafią świetnie radzić sobie z pojedynkach 1x1,dryblować,strzelać bramki ale przede wszystkim widać ogromne zaangażowanie i radość z faktu uczestniczenia w meczach ligowych czy turniejach.

Należy pokreślić codzienną tzw. "pracę u podstaw" z najmłodszymi,którą wykonują nasi Trenerzy w zakresie nauczania i doskonalenia techniki piłkarskiej,lekkiej atletyki,koordynacji ruchowej czy indywidualnego szkolenia najzdolniejszych uczestników naszej Akademii.

Treningi z naszymi graczami przeprowadzają najbardziej doświadczeni,niezwykle uzdolnieni i utytułowani Trenerzy,którzy skupiają się na indywidualnym podejściu do każdego gracza i cierpliwie podchodzą do rozwoju każdego z nich.Każdy uczestnik pomału dokonuje progresu swoich możliwości i krok po kroku staje się lepszy w zakresie piłki nożnej czy sprawności ogólnej.

Na treningach z reguły obecnych jest od 4-6 Trenerów pracujących pod kątem techniki piłkarskiej,koordynacji ruchowej,lekkiej atletyki,strzałów do bramki oraz tak bardzo uwielbianych przez wszystkich grach w różnych postaciach i zadaniach.Treningi odbywają się w niewielkich grupach treningowych,a dodatkowo pracę z najbardziej uzdolnionymi prowadzimy w osobnych sesjach treningowych.

To zdecydowanie wyróżnia naszą Akademię,a efektem cierpliwej pracy naszych szkoleniowców są gracze,którzy już znaleźli się w podstawowych składach innych klubów piłkarskich czy kadrach Pomorza.

Wyniki,szczególnie w najmłodszych kategoriach, traktujemy jako rzecz zupełnie drugorzędną,nie prowadzimy selekcji naszych uczestników,za to staramy się znaleźć miejsce dla każdego zgodnie z jego indywidualnym rozwojem.

Udział w rozgrywkach traktujemy w myśli filozofii Akademii nakreślonej przez Koordynatora Sebastiana Czajkę,która brzmi "Nieważny jest wynik-ważne jest zwycięstwo".

Tak grają nasi gracze,którzy pochłonięci dobrą grą i ciągłym doskonaleniem własnych umiejętności,walczą na boiskach zawsze o zwycięstwo jednocześnie "zwolnieni" z całkowitej presji wyniku przez Trenerów czy rodziców.

Nie szukamy "gotowych" zawodników z innych klubów,a raczej skupiamy się nad udoskonalaniem własnego systemu nauczania młodych piłkarzy,którzy już odgrywają pierwszoplanowe role, gdzie tylko się nie pojawią.

Cieszymy się z tego,a jednocześnie zachęcamy do kontynuowania nauki w naszej Akademii,doskonalenia techniki i kształtowania cech motorycznych dzięki naszym wyjątkowym i wybitnym fachowcom,którzy cierpliwie i skutecznie pracują na treningach.

Trenerzy współpracujący z naszą Akademią to m.in. Adam Szustek,Andrzej Golecki,Marcin Góralski,Krzysztof Soszyński,Robert Reiwer,Krzysztof Byzdra,Oskar Jacyno,Ania Borowska,Sebastian Śmiałkowski,Michał Anslik.

Pracę Trenerów koordynuje Sebastian Czajka.

Wieści z boisk:

Seniorzy wygrali swój drugi mecz w sezonie,co jest ogromnym sukcesem,tego bądź co bądź,młodego i niedoświadczonego zespołu.

Tym razem na wyjeździe pokonali bardzo dobry zespół jakim jest Barka Łebno mająca w swoim składzie graczy,którzy jeszcze rok temu pokonali naszą Dąbrowę zdecydowanie wysoko.

Wygraliśmy 3-2 po spokojnej pierwszej i piekielnie emocjonującej drugiej połowie meczu.Dominacja w pierwszej odsłonie zaowocowała prowadzeniem 1-0 po przepięknej bramce Roberta Muchy kończącej akcję całego zespołu.
Bramek mogło być więcej gdyby chociaż 50% akcji kończyło się skutecznie.
Po przerwie, szybko strzelone dwa następne gole, przez Roberta Muchę oraz Kamila Stubbę,nieco uśpiło naszych graczy,a z zupełnie niegroźnej sytuacji Barka odpowiedziała pierwszym trafieniem.
Przy stanie 3-1 i około 15 minutami do zakończenia spotkania sędzia zawodów podyktował rzut karny dla gospodarzy i zrobiło się 2-3....
Zapowiadał się kwadrans niekoniecznie studencki......
Nerwy zarówno graczy na boisku,rezerwowych,Trenera i prezesa zostały wystawione na prawdziwą próbę.
Mecz trwał chyba 5 godzin,a ostatni gwizdek oczekiwany był z ogromną nadzieją.
Kiedy wreszcie nastał,cały zespół odtańczył prawdziwy taniec zasłużonej radości i każdy wracał do domu odpowiadając na pytanie:
Kim jestem?
Jestem zwycięzcą!:)

Zespół zagrał w składzie:

Sylwek Sławik,Mateusz Opalach,Tomasz Czołba,Patryk Wiśniewski,Sławek Kaniewski,Kamil Stubba,Robert Mucha,Oskar Mońka,Michał Stopa,Sebastian Rzepka,Alan Janocha,Damian Recław,Mateusz Malesa,Kołczyński Marcin. Obecni byli również Paweł Kowalski oraz Maciej Filip.

Trener Sebastian Czajka

Gratulujemy!

Świetnie spisali się również najmłodsi gracze naszej Akademii,którzy potwierdzają wysoką formę w swoich turniejach ligowych.


Rocznik 2004 ograł wszystkich w Redzie zajmując pierwsze miejsce i zapewniając sobie zwycięstwo w całym jesiennym turnieju.Tym razem do zwycięstwa poprowadził naszych graczy Trener Marcin Góralski.

Rocznik 2006 również zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie jesiennej ulegając w sobotę jedynie gorszej różnicy bramkowej.Trenerem w sobotnim turnieju był Krzysztof Soszyński.

Rocznik 2005 grając bardzo zacięte pojedynki w niedzielę zajął II miejsce w całym turnieju i potwierdził dobrą dyspozycję.Zespół poprowadzili Trenerzy Sebastian Czajka oraz Robert Reiwer.

W starszych kategoriach ulegliśmy Bałtykowi Gdynia 0-3 (rocznik 1997/98 oraz 0-6 (rocznik 2000/2001). W obu przypadkach zespoły są na etapie budowy i grają generalnie młodszym rocznikiem zatem staramy się skupiać głównie na poprawie umiejętności podczas zajęć treningowych a ligę traktujemy jako przetarcie przed przyszłym sezonie,kiedy już każdy zagra na swoim poziomie.

Wszystkim gratulujemy świetniej postawy podczas meczów,trenerom dobrego prowadzenia naszych graczy oraz rodzicom gorącego dopingowania podczas meczów.