Podsumowanie piłkarskiego weekendu • GDYŃSKA AKADEMIA PIŁKARSKA
 
 
pathpic   pathpic   Gdyńska Akademia Piłkarska   pathpic   Aktualności   pathpic   

 

Weekend piłkarski za nami...

HISTORYCZNE ZWYCIĘSTWO LIGOWE DRUŻYNY SENIORÓW!!!

To, na co wszyscy z utęsknieniem czekaliśmy od prawie 1,5 roku,od pierwszego gwizdka sędziego w sierpniu 2012,stało się faktem!

Drużyna seniorów Gdyńskiej Akademii Piłkarskiej Dąbrowa odniosła długo wyczekiwane,zasłużone ciężko wywalczone ZWYCIĘSTWO!!!

W meczu 7 kolejki ligowej sezonu 2013/2014,
13 października 2013 o godzinie 13.00,po zakończonym spotkaniu, ekipa naszych seniorów mogła nareszcie radować się z 3 punktów!

W pierwszym zwycięstwie bezpośrednio uczestniczyli:

Sylwek Sławik,Mateusz Opalach,Łukasz Stacherski,Adrian Graczyk,Damian Recław,Sebastian Rzepka,Robert Chałaszczyk,Oskar Mońka,Michał Stopa,Alan Janocha,Sławek Kaniewski oraz Maciej Filip,Paweł Kowalski i Maciej Richert.

Trener Sebastian Czajka

Ponadto na pierwsze zwycięstwo ligowe pracowali ciężko wszyscy gracze,którzy w tym dniu z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w grze.

Bramki na wagę złota zdobywali z głową:
Alan Janocha oraz Mateusz Opalach.

Mecz w pierwszej części w wykonaniu naszej ekipy mógł się bardzo podobać,a bramka praktycznie "wisiała" w powietrzu.Tylko nieskuteczność chroniła Kolbudy przed utratą gola.

Na tym niewielkim boisku w Jankowie (tam Kolbudy rozgrywają swoje mecze),pokrytym z resztą w 1/4 świeżo opadającymi liściami,piłka wracała jak bumerang pod pole karne gospodarzy i tylko kwestią czasu był gol dla naszego zespołu.

Cierpliwie wyczekiwana okazja nadeszła po stałym fragmencie gry,a piłkę do siatki wpakował głową z najbliższej odległości,Alan Janocha.

Było 1-0 i w zasadzie nic nie zapowiadało komedii,którą zafundował chyba wszystkim graczom obu ekip,rozjemca zawodów.

Po przerwie w piłkę już nie można było normalnie pograć z uwagi na to,iż w głównej roli wystąpił gwizdek oraz kartoniki żółte i czerwone.
Można śmiało napisać,że odbyło się boiskowe Cartoon Network.
Kompletnie zagubiony i niepanujący nad zawodnikami i meczem arbiter,ratował się karaniem,ostrzeganiem i pouczaniem graczy obu ekip,zamiast po prostu pozwolić grać ludziom,którzy w niedzielny poranek wstali na mecz,aby cieszyć się futbolem.
Efektem pracy sędziego to niezliczona ilość żółtych kartek oraz 3 czerwone (w tym dwie dla naszego zespołu w wyniku 2 żółtych).

Obie ekipy były zgodne co do jednego,za takich sędziów dziękujemy...

Zgodny co do pracy sędziego było również pan obserwator z okręgu,który miał zapisany pełen notatnik i analizował około 30 minut po meczu w przyboiskowym baraku tę komedię.

Nasz zespół grający w osłabieniu najpierw 1 gracza w potem dwóch potrafił zdobyć bramkę przypieczętowującą ostateczne zwycięstwo.Szczęśliwym strzelcem okazał się Mateusz Opalach,które w nietypowy sposób (barkiem) strzelił na 2-0.

Najważniejsze w tym wszystkim jest fakt,że wróciliśmy na Dąbrowę z podniesionymi czołami,a echo tego zwycięstwa jeszcze długo będzie się niosło po uliczkach naszej dzielnicy.

Wieści juniorskie:

Rocznik 2005 występujący w Turniejach Ligowych F1 odniósł cenne zwycięstwo w Luzinie.

Po zwycięstwie na Orłami Tczew 2-0,Goksirem Luzino II 2-0,remisami z Goksirem Luzino I i Lechią Gdańsk 0-0,nasi gracze ostatecznie zajęli miejsce I w całym turnieju.

Chłopcy zagrali w składzie:

Staś Czajka,Konrad Rybicki,Jakub Mencel,Dominik Urbański,Robert Gosz,Olaf Sawczuk.

Bramki zdobywali: Jakub Mencel x2,Konrad Rybicki x2.

Trener Marcin Góralski

Gratulujemy.

Rocznik 2003 rozegrał w sobotę Turniej Ligowy w swojej kategorii na Witominie,gdzie w roli gospodarza wystąpiła Arka Gdynia.
Gospodarze okazali się najlepsi wygrywając wszystkie swoje mecze.
Nasze dwie ekipy zagrały na miarę swoich możliwości,dobrze się bawiły i mamy nadzieję,że po ciężkiej pracy na treningach będą prezentować się z turnieju na turniej coraz lepiej.

Naszą Akademię w roczniku 2003 reprezentowali:

Oskar Goździewicz,Mario Zammarripa,Piotr Gmiński,Piotr Mówiński,Mateusz Sławnicki,Hubert Czajka,Max Wójcik,Kacper Zakrzewski,Michał Kmiecik,Jakub Domzała,Przemek Łogiński,Bartosz Kurt,Krzysztof Werulik,Patryk Golcz,Marcin Panasko,Maciej Bober,Marcin Panasko,Staś Czajka.

Trener Sebastian Czajka


Rocznik 2002 uległ wysoko Cisowej 0-6,podobnie jak rocznik 2000/2001,który pomimo długo utrzymującego się prowadzenia 1-0 ostatecznie przegrał mecz w Wejherowie 1-7.

Trenerzy prowadzący to odpwiednio Trener Adam Szustek i Sebastian Czajka


Reasumując nasza Akademia w miniony weekend zaprezentowała się bardzo dobrze na boiskach ligowych,a przed każdym teraz tydzień pracy treningowej i oczekiwanie na kolejne mecze z udziałem Gdyńskiej Akademii Piłkarskiej Dąbrowa.