Aktualności • GDYŃSKA AKADEMIA PIŁKARSKA
 
 
pathpic   pathpic   Gdyńska Akademia Piłkarska   pathpic   2005   pathpic   


 Rozpoczynamy nowy sezon Akademii!

Zajęcia dla chłopców z rocznika 2005 rozpoczynają się od najbliższej środy tj.02.09.2015 i będą odbywały się w poniedziałki,środy i piątki od godziny 16.30-18.00
Przypominam tym,którzy jeszcze nie dostarczyli deklaracji gry amatora o podesłanie jej w formie skanowanej emailem lub bezpośrednio na trening wydrukowaną i podpisaną.
 
Bardzo proszę również o dostarczanie zaświadczeń lekarskich,które wyrabiamy w COMS GDYNIA.
 
Trenerami rocznika 2005/2006 w nadchodzącym sezonie będą Trener Jacek Zygało i Radosław Roeske oraz Trenerzy wspomagający  Sebastian Czajka,Trenerzy lekkiej atletyki oraz bramkarzy.
 
Składka członkowska w sezonie 2015/2016  wynosi 120 zł miesięcznie.
W ramach opłaty członkowskiej chłopcy mają zagwarantowane 3 treningi  w tygodniu plus mecz ligowy w weekend (wybrana grupa zawodników)  lub w okresie zimowym turnieje halowe (dla każdego).
 
W tym sezonie udało się uzyskać ostatecznie zgodę na postawienie hali pneumatycznej nad naszym boiskiem Dąbrowa,wszystko zatem wskazuje,że będziemy mieli taki obiekt w okresie zimowym.Pozostaje kwestia zakupu hali przez inwestorów,o czym będziemy informować na bieżąco.
 
W związku z tym w miesiącach listopad,grudzień,styczeń,luty i marzec składka członkowska ulegnie podwyższeniu dodatkowo o 30 zł (wynajem obiektu,ogrzewanie,eksploatacja itp).
Gdyby coś jak w zeszłym roku,mimo wszystko nie wypaliło,opłaty pozostaną bez zmian.Mam jednak nadzieję,że tym razem wszystko się uda i będziemy jedyną Akademią posiadająca w Polsce północnej tego typu obiekt piłkarski.
 
Zabezpieczeni jesteśmy w razie czego kolejną nowością w tym roku czyli tzw Małym Balonem (kort tenisowy znajdujący się obok naszego boiska został wyposażony w sztuczną trawę oraz bramki i tam również mamy warunki do uprawiania piłki przez cały rok).
 
Dodatkową nowością w tym sezonie jest nawiązanie współpracy z Gabinetem Fizjoterapii FizjoWorld mgr Dawida Juszczyka,który będzie przeprowadzał badania naszym graczom pod kątem diagnostyki sportowców i nie tylko czyli ocena stóp, postawy oraz test fms mówiący o prawdopodobieństwie wystąpienia kontuzji. Koszt takiego testu z oceną stóp to 55 zł (rodzice naszej Akademii płacą 35 zł). Badanie wykonuje się  raz na rok lub pół roku w przypadku wykrycia wad postawy,stwierdzenia urazowości itp...
Fizjo World otoczy opieką fizjoterapeutyczna naszą Akademię zarówno dla dzieci jak i dorosłych w razie potrzeby.
 
Na stronie intenetowej www.apgdynia.pl oraz FB oczywiście już od tego tygodnia bieżące sprawy Akademii.
 

                 

„Nie powstydziłby się sam Ronaldo”

Deichmanny starszego rocznika (2004/2005),które odbyły się w niedzielę, były mega udane dla naszej Akademii.
Bezbłędnie spisały się praktycznie wszystkie nasze drużyny (Portugalia , Belgia oraz Paragwaj), które prezentowały fajną ,przemyślaną piłkę i przede wszystkim stworzyły dobry klimat wokół siebie.
W „naszej” Portugalii co prawda nie ma Christiano Ronaldo, ale ten wielki zawodnik , nie powstydziłby się zagrań , bramek i dryblingów widząc w akcji niejednego gracza z Gdyńskiej Akademii Piłkarskiej. Chłopcy dzielnie walczą i świetnie się czują na boisku, twardo stawiają swoje warunki rywalom i nie „pękają” przed nikim. Trzeba podkreślić świetną robotę Trenerów Andrzeja Goleckiego oraz Jacka Zygało, którzy na co dzień zajmują się chłopakami podczas treningu oraz super pracę nad motoryką, którą szlifuje dr.Krzysztof Byzdra.
Belgia to ekipa połączona z roczników 2004 oraz 2005,która z meczu na mecz czuje się coraz lepiej ze sobą, a ostatnie rezultaty tylko potwierdzają te słowa. Chłopcy  zagrali bardzo ciekawe mecze wygrywając pewnie dwa mecze, remisując w jednym oraz nieznacznie ulegli w czwartym. To bardzo świetny prognostyk przed kolejnymi meczami.
Paragwaj jako najmłodsza nasza ekipa spisuje się nadzwyczaj dobrze, a jedynie lekki niefart sprawił, że pomimo prowadzenia w ostatnim meczu 2-0 ulegli 2-3.Pozostałe mecze padły łupem naszych graczy. Dla Paragwaju to zdobywanie doświadczenia na przyszły rok, kiedy już wystąpią w swojej kategorii wiekowej.
Pozytywny akcent naszej Akademii podczas tych rozgrywek jest widoczny w każdym meczu z udziałem chłopaków, emocjonujemy się wszystkimi meczami, pasjonujemy się każdym zagraniem czy bramką, przeżywamy razem z rodzicami każdy występ drużyny i nie zapominamy o tym, że jest to przede wszystkim świetna zabawa i radość z uprawiania piłki nożnej. W każdej zabawie wdziera się jednak zawsze nutka rywalizacji oraz chęci pokazania kto jest lepszy ,zatem idea naszej Akademii opierająca się na haśle „Nie ważny jest wynik ,ważne jest zwycięstwo” jest jak najbardziej realizowana zarówno przez trenerów, graczy oraz rodziców dopingujących w sposób kulturalny i elegancki swoich pupili z trybun.

  KRÓL STRZELCÓW U11 DEICHMANN

 
 

TABELA


"Deichmann w pigułce"

W tegorocznych rozgrywkach Deichmann nasza Akademia wystawiła po trzy ekipy w każdej kategorii wiekowej.
Na czas tych rozgrywek stajemy się reprezentacjami poszczególnych krajów.
Zarówno w grupie U11 czyli roczników 2004/2005,jak i w U9 czyli roczników 2006/2007,mamy Portugalię, Belgię oraz Paragwaj.

Portugalie w obu grupach to nasze pierwsze drużyny,Belgie to mieszanki wybuchowe składające się z różnych roczników a Paragwaj to praktycznie o rok młodsi gracze.

Pozwala to utrzymać w miarę wyważone podejście do gry i sprawiedliwe potraktowanie wszystkich graczy, choć z pewnością nie unikniemy pomyłek czy nietrafionych decyzji co do doboru poszczególnych zawodników.

Pierwsze mecze pokazują od razu w obu kategoriach jak mniej więcej rozłoży się układ sił startujących reprezentacji oraz kto będzie walczył o czołowe lokaty, kto będzie dobrze  bawił się w tym turnieju, a jeszcze inni zbiorą cenne doświadczenie przed przyszłorocznym startem w swojej kategorii.

Liczymy na nasze drużyny w tym ogólnopolskim turnieju i cieszymy się z Waszej dobrej postawy nawet wtedy, kiedy nie zawsze dobrze wszystko się układa. Razem z rodzicami i Trenerami mocno Wam kochani gracze, kibicujemy,na dobre i na złe.
 
 


Nadchodzący weekend naszej Akademii przedstawia się następująco:

Sobota 21.02.2015

Treningi hala Dąbrowa

 9.00   Rocznik 2002/2003/2004 duża hala Dąbrowa (przychodzą gracze nie biorący udziału w turnieju).

10.30  Rocznik 2005/2006/2007/2008 duża hala Dąbrowa  (przychodzą gracze nie biorący udziału w turnieju).

9.00   Roczniki 2009/2010/2011 mała salka Dąbrowa

10.00  Roczniki 2009/2010/2011 mała salka Dąbrowa

Turnieje halowe

Rocznik 2006 Turniej halowy w Wejherowie (powołania oraz szczegóły w mailu)

Rocznik 2005 Turniej halowy w Rumii  (powołania oraz szczegóły w mailu)


Niedziela 22.02.2015

Rocznik 2006 Turniej halowy w Wejherowie-druga część

Rocznik 2003 Turniej halowy w Gdyni Cisowa (powołania oraz szczegóły w mailu)

Rocznik 2004 Turniej halwoy w Bojanie

Wszystkim życzymy udanego sportowo weekendu.


MECZE DRUŻYNA DRUŻYNA WYNIK
1 BAŁTYK GDYNIA LECHIA GDAŃSK 0-1
2 GAP DĄBROWA GOKSIR LUZINO 1-1
3 ORŁY TCZEW BAŁTYK GDYNIA 1-0
4 LECHIA GDAŃSK GAP DĄBROWA 0-1
5 GOKSIR LUZINO ORŁY TCZEW 0-1
6 BAŁTYK GDYNIA GAP DĄBROWA 1-1
7 LECHIA GDAŃSK ORŁY TCZEW 1-0
8 GOKSIR LUZINO BAŁTYK GDYNIA 2-1
9 GAP DĄBROWA ORŁY TCZEW 0-0
10 LECHIA GDAŃSK GOKSIR LUZINO 5-1
MIEJSCE DRUŻYNA PUNKTY BRAMKI
I LECHIA GDAŃSK 9 3-5
II GAP DĄBROWA 7 4-2
III ORŁY TCZEW 7 2-1
IV GOKSIR LUZINO 4 4-8
V BAŁTYK GDYNIA 1 3-4