Aktualności • GDYŃSKA AKADEMIA PIŁKARSKA
 
 
pathpic   pathpic   Gdyńska Akademia Piłkarska   pathpic   2004   pathpic   

"Kto stawia pizzę?"


To pytanie zadali nasi liderzy z rocznika 2004 po kolejnym zwycięskim pojedynku. Czy na to zasłużyli?
Obawiamy się,że Trener prowadzący chłopaków w tym meczy nie ma specjalnie wyjścia ponieważ przekonujące zwycięstwo 5-0 zobowiązuje:)

Tym razem naprzeciw naszych graczy pojawiła się Iskra Gdynia, momentami zagrażająca bramce naszych zawodników, którzy ostatecznie udokumentowali swoją dominację aplikując aż 5 pięknych bramek.

Trener Sebastian Czajka anonsował do gry Igora Borowskiego,Mateusza Sobieszczyka,Jakuba Siekierskiego,Adam Chabraszewskiego,Jakuba Żyndula,Roberta Słowko,Jakuba Pełkę,Łukasza Tomaszewskiego,Igora Parzętkę-Lipińskiego,Oliego Bartkowiaka oraz Bartka Błażewicza.

Dominacja naszej ekipy nie pozostawiała żanych złudzeń graczom Iskry, którzy bardzo skoncetrowanie podeszli do tego meczu.Świetna pierwsza połowa,która przy dobrej skuteczności mogła zakończyć się dużo wyższym rezultatem i druga odsłona, nieco chaotyczna z uwagi na liczne rotacje w składzie, okazały się ostatecznie bardzo efektywne.


Chłopcy pewnie ograli Isrkę Gdynia i umocnili się na pozycji ldera rozgrywek i z powodzeniem mogą zostać zaproszeni na wymarzoną pizzę:)

Więcej fotek na naszym FUNPAGU

Gratulujemy.

 


 

Rozpoczynamy nowy sezon Akademii!

Zajęcia dla chłopców z rocznika 2004 rozpoczynają się od najbliższej środy tj.02.09.2015 i będą odbywały się w poniedziałki,środy i piątki od godziny 18.00-19.30
Przypominam tym,którzy jeszcze nie dostarczyli deklaracji gry amatora o podesłanie jej w formie skanowanej emailem lub bezpośrednio na trening wydrukowaną i podpisaną.
 
Bardzo proszę również o dostarczanie zaświadczeń lekarskich,które wyrabiamy w COMS GDYNIA.
 
Trenerami rocznika 2003/2004 w nadchodzącym sezonie będą Trener Adam Szustek i Andrzej Golecki oraz Trenerzy wspomagający Jacek Zygało,Sebastian Czajka,Trenerzy lekkiej atletyki oraz bramkarzy.
 
Składka członkowska w sezonie 2015/2016 wynosi 120 zł miesięcznie.
W ramach opłaty członkowskiej chłopcy mają zagwarantowane 3 treningi  w tygodniu plus mecz ligowy w weekend (wybrana grupa zawodników)  lub w okresie zimowym turnieje halowe (dla każdego).
 
W tym sezonie udało się uzyskać ostatecznie zgodę na postawienie hali pneumatycznej nad naszym boiskiem Dąbrowa,wszystko zatem wskazuje,że będziemy mieli taki obiekt w okresie zimowym.Pozostaje kwestia zakupu hali przez inwestorów,o czym będziemy informować na bieżąco.
 
W związku z tym w miesiącach listopad,grudzień,styczeń,luty i marzec składka członkowska ulegnie podwyższeniu dodatkowo o 30 zł (wynajem obiektu,ogrzewanie,eksploatacja itp).
Gdyby coś jak w zeszłym roku,mimo wszystko nie wypaliło,opłaty pozostaną bez zmian.Mam jednak nadzieję,że tym razem wszystko się uda i będziemy jedyną Akademią posiadająca w Polsce północnej tego typu obiekt piłkarski.
 
Zabezpieczeni jesteśmy w razie czego kolejną nowością w tym roku czyli tzw Małym Balonem (kort tenisowy znajdujący się obok naszego boiska został wyposażony w sztuczną trawę oraz bramki i tam również mamy warunki do uprawiania piłki przez cały rok).
 
Dodatkową nowością w tym sezonie jest nawiązanie współpracy z Gabinetem Fizjoterapii FizjoWorld mgr Dawida Juszczyka,który będzie przeprowadzał badania naszym graczom pod kątem diagnostyki sportowców i nie tylko czyli ocena stóp, postawy oraz test fms mówiący o prawdopodobieństwie wystąpienia kontuzji. Koszt takiego testu z oceną stóp to 55 zł (rodzice naszej Akademii płacą 35 zł). Badanie wykonuje się  raz na rok lub pół roku w przypadku wykrycia wad postawy,stwierdzenia urazowości itp...
Fizjo World otoczy opieką fizjoterapeutyczna naszą Akademię zarówno dla dzieci jak i dorosłych w razie potrzeby.
 
Na stronie intenetowej www.apgdynia.pl oraz FB oczywiście już od tego tygodnia bieżące sprawy Akademii.

„Nie powstydziłby się sam Ronaldo”

Deichmanny starszego rocznika (2004/2005),które odbyły się w niedzielę, były mega udane dla naszej Akademii.
Bezbłędnie spisały się praktycznie wszystkie nasze drużyny (Portugalia , Belgia oraz Paragwaj), które prezentowały fajną ,przemyślaną piłkę i przede wszystkim stworzyły dobry klimat wokół siebie.
W „naszej” Portugalii co prawda nie ma Christiano Ronaldo, ale ten wielki zawodnik , nie powstydziłby się zagrań , bramek i dryblingów widząc w akcji niejednego gracza z Gdyńskiej Akademii Piłkarskiej. Chłopcy dzielnie walczą i świetnie się czują na boisku, twardo stawiają swoje warunki rywalom i nie „pękają” przed nikim. Trzeba podkreślić świetną robotę Trenerów Andrzeja Goleckiego oraz Jacka Zygało, którzy na co dzień zajmują się chłopakami podczas treningu oraz super pracę nad motoryką, którą szlifuje dr.Krzysztof Byzdra.
Belgia to ekipa połączona z roczników 2004 oraz 2005,która z meczu na mecz czuje się coraz lepiej ze sobą, a ostatnie rezultaty tylko potwierdzają te słowa. Chłopcy  zagrali bardzo ciekawe mecze wygrywając pewnie dwa mecze, remisując w jednym oraz nieznacznie ulegli w czwartym. To bardzo świetny prognostyk przed kolejnymi meczami.
Paragwaj jako najmłodsza nasza ekipa spisuje się nadzwyczaj dobrze, a jedynie lekki niefart sprawił, że pomimo prowadzenia w ostatnim meczu 2-0 ulegli 2-3.Pozostałe mecze padły łupem naszych graczy. Dla Paragwaju to zdobywanie doświadczenia na przyszły rok, kiedy już wystąpią w swojej kategorii wiekowej.
Pozytywny akcent naszej Akademii podczas tych rozgrywek jest widoczny w każdym meczu z udziałem chłopaków, emocjonujemy się wszystkimi meczami, pasjonujemy się każdym zagraniem czy bramką, przeżywamy razem z rodzicami każdy występ drużyny i nie zapominamy o tym, że jest to przede wszystkim świetna zabawa i radość z uprawiania piłki nożnej. W każdej zabawie wdziera się jednak zawsze nutka rywalizacji oraz chęci pokazania kto jest lepszy ,zatem idea naszej Akademii opierająca się na haśle „Nie ważny jest wynik ,ważne jest zwycięstwo” jest jak najbardziej realizowana zarówno przez trenerów, graczy oraz rodziców dopingujących w sposób kulturalny i elegancki swoich pupili z trybun.

"Deichmann w pigułce"

W tegorocznych rozgrywkach Deichmann nasza Akademia wystawiła po trzy ekipy w każdej kategorii wiekowej.
Na czas tych rozgrywek stajemy się reprezentacjami poszczególnych krajów.
Zarówno w grupie U11 czyli roczników 2004/2005,jak i w U9 czyli roczników 2006/2007,mamy Portugalię, Belgię oraz Paragwaj.

Portugalie w obu grupach to nasze pierwsze drużyny,Belgie to mieszanki wybuchowe składające się z różnych roczników a Paragwaj to praktycznie o rok młodsi gracze.

Pozwala to utrzymać w miarę wyważone podejście do gry i sprawiedliwe potraktowanie wszystkich graczy, choć z pewnością nie unikniemy pomyłek czy nietrafionych decyzji co do doboru poszczególnych zawodników.

Pierwsze mecze pokazują od razu w obu kategoriach jak mniej więcej rozłoży się układ sił startujących reprezentacji oraz kto będzie walczył o czołowe lokaty, kto będzie dobrze  bawił się w tym turnieju, a jeszcze inni zbiorą cenne doświadczenie przed przyszłorocznym startem w swojej kategorii.

Liczymy na nasze drużyny w tym ogólnopolskim turnieju i cieszymy się z Waszej dobrej postawy nawet wtedy, kiedy nie zawsze dobrze wszystko się układa. Razem z rodzicami i Trenerami mocno Wam kochani gracze, kibicujemy,na dobre i na złe.
 
 
 


                    

Nadchodzący weekend naszej Akademii przedstawia się następująco:

Sobota 21.02.2015

Treningi hala Dąbrowa

 9.00   Rocznik 2002/2003/2004 duża hala Dąbrowa (przychodzą gracze nie biorący udziału w turnieju).

10.30  Rocznik 2005/2006/2007/2008 duża hala Dąbrowa  (przychodzą gracze nie biorący udziału w turnieju).

9.00   Roczniki 2009/2010/2011 mała salka Dąbrowa

10.00  Roczniki 2009/2010/2011 mała salka Dąbrowa

Turnieje halowe

Rocznik 2006 Turniej halowy w Wejherowie (powołania oraz szczegóły w mailu)

Rocznik 2005 Turniej halowy w Rumii  (powołania oraz szczegóły w mailu)


Niedziela 22.02.2015

Rocznik 2006 Turniej halowy w Wejherowie-druga część

Rocznik 2003 Turniej halowy w Gdyni Cisowa (powołania oraz szczegóły w mailu)

Rocznik 2004 Turniej halwoy w Bojanie

Wszystkim życzymy udanego sportowo weekendu.


W sobotę tj,17.01.2015r. w Nowym Porcie odbędzie się turniej halowy dla rocznika 2004.
Powołani są wszyscy gracze,wystawiamy dwa zespoły.
Zbiórka najpóźniej o godzinie 8.30 hala sportowa w Nowym Porcie ul.Wyzwolenia 8.
Zabieramy  komplet Hummela,getry,ochraniacze oraz wpisowe w wysokości 20 zł.
Proszę potwierdzać udział syna w turnieju.
Szczegółowy harmonogram turnieju:

Harmonogram meczów:

 

Faza grupowa:

Nr meczu i godzina     Drużyny:                                                  Wynik:                                           

1) 9:30                         KS Rozstaje - Portowiec 04

2) 9:41                         KS Sulmin – Portowiec 05

3) 9:52                         GAP I – Jaguar I

4) 10:03                       GAP II – Jaguar II

5) 10:14                       Portowiec 04 – KP Sopot

6) 10:25                       GTS Straszyn – KS Sulmin

7) 10:36                       KS Rozstaje – GAP I

8) 10:47                       GAP II – Portowiec 05

9) 10:58                       Jaguar I – KP Sopot

10) 11:09                     Jaguar II – GTS Straszyn

11) 11:20                     GAP I – Portowiec 04

12) 11:31                     GAP II – KS Sulmin

13) 11:42                     Jaguar I – KS Rozstaje

14) 11:53                     Jaguar II – Portowiec 05

15) 12:04                     GAP I – KP Sopot

16) 12:15                     GAP II – GTS Straszyn

17) 12:26                     Jaguar I – Portowiec 04

18) 12:37                     Jaguar II – KS Sulmin

19) 12:48                     KS Rozstaje – KP Sopot

20) 12:59                     GTS Straszyn – Portowiec 05

Faza pucharowa:

 

21) 13:10 (9 m.)                   A5 – B5

22) 13:21 (7 m.)                   A4 – B4

23) 13:32 (5 m.)                   A3 – B3

24) 13:43 (3 m.)                   A2 – B2

25) 13:54 (1 m.)                   A1 – B1

14:05 Zakończenie turnieju.


fotki do pobrania



HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA ROCZNIKA 2004  

GDYNIA DĄBROWA-09.03.2014 NIEDZIELA

FAZA GRUPOWA-MECZE 10 MINUT
NR. GODZINA ZESPÓŁ ZESPÓŁ WYNIK
1 9.00-9.10 GAP DĄBROWA I KORONA ŻELISTRZEWO  1-0
2 9.11-9.21 GAP DĄBROWA II ARKA GDYNIA NABORY  2-2
3 9.22-9.32 KP SOPOT ISKRA GDYNIA  0-1
4 9.33-9.43 GAP DĄBROWA 2005 ORZEŁ GDYNIA  0-2
5 9.44-9.54 GAP DĄBROWA I KP SOPOT  1-0
6 9.55-10.05 GAP DĄBROWA II GAP DĄBROWA 2005  1-0
7 10.06-10.16 ISKRA GDYNIA KORONA ŻELISTRZEWO  0-3
8 10.17-10.27 ORZEŁ GDYNIA ARKA GDYNIA NABORY  0-3
9 10.28-10.38 GAP DĄBROWA I ISKRA GDYNIA  3-0
10 10.39-10.49 GAP DĄBROWA II ORZEŁ GDYNIA  1-2
11 10.50-11.00 KORONA ŻELISTRZEWO KP SOPOT  3-0
12 11.01-11.11 ARKA GDYNIA NABORY GAP DĄBROWA 2005  0-0
PÓŁFINAŁY-MECZE 10 MINUT O MIEJSCA
31 11.30-11.40 ISKRA GDYNIA GAP DĄBROWA 2005 1-1 rzuty karne 0-1
32 11.42-11.52 KP SOPOT GAP DĄBROWA II  0-2 PÓŁFINAŁ 5-8
33 11.54-12.04 KORONA ŻELISTRZEWO ORZEŁ GDYNIA  0-1 PÓLFINAŁ
34 12.06-12.16 GAP DĄBROWA I ARKA GDYNIA NABORY  2-0 PÓŁFINAŁ
FINAŁY-MECZE 12 MINUT
35 12.30-12.42 ISKRA GDYNIA KP SOPOT  0-1 O VII M-CE
36 12.44-12.56 GAP DĄBROWA 2005 GAP DĄBROWA II  1-1

rzuty karne

0-1

38 12.58-13.10 KORONA ŻELISTRZEWO ARKA GDYNIA NABORY  3-2 O III M-CE
39 13.12-13.24 ORZEŁ GDYNIA GAP DĄBROWA I  0-6 FINAŁ

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU

I-GAP DĄBROWA I

II-ORZEŁ GDYNIA

III-KORONA ŻELISTRZEWO

IV-ARKA GDYNIA NABORY

V-GAP DĄBROWA II

VI-GAP DĄBROWA 2005

VII-KP SOPOT

VIII-ISKRA GDYNIA


Chłopcy z rocznika 2004 byli w sobotę 21.09.2013 gospodarzami turnieju na Dąbrowie.

W turnieju wzięły udział tym razem 4 ekipy ponieważ z przyczyn organizacyjnych nie dotarła drużyna Jedynki Reda.

Tak jak w każdym roczniku naszej Akademii,także i chłopcy 2004 ,zostali podzieleni na dwa zespoły,aby każdy mógł w weekend zagrać jak najwiecej minut.

Jako pierwsi do boju ruszyli gracze Dąbrowy I nie dając szans zepołowi Błękitni Wejherowo zdobywając aż 5 goli.

Strzelcami bramek w tym meczu byli Bartek Błażewicz 3,Bartek Romanek 1 oraz Konrad Rybicki 1.

W drugim meczu do boju ruszyli gracze Dąbrowy II,którzy pomimo starań i wielu minut dobrej gry ulegli w takim samym wymiarze Baltykowi Gdynia.

Trzeci mecz turnieju to starcie ekip Baltyku Gdynia oraz Dąbrowy I.Mecz stojący na dobrym poziomie o dużej dawce emocji,a każdy zespół mógł roztrzygnąć spotkanie na swoją korzyść.Chłopcy z Dąbrowy tracąc aż trzy gole potrafili w drugiej połowie odrobiać straty,ale licznik goli zatrzymał się na dwóch bramkach, a goście dołożyli na sam koniec czwartego gola,ktory zdecydował o ich zwycięstwie.Gole dla naszego zespoły zdobywali Bartek Błażewicz oraz Mateusz Sobieszczyk.

Nieco pechowo swoje kolejne dwa mecze rozegrała Dąbrowa II,która rozgrywając naprawdę dobre spotkania uległy aż 0-4 Błękitnym z Wejherowa i prowadząc dwukrotnie uległa naszemu I zespołowi 2-3.Trzeba jednak dodać,iż każdy zawodnik wkładał ogromne serce w każde jedno spotkanie,a przede wszystkim dobrze się bawił.

Gole dla Dąbrowy II zdobywali Jakub Pełka oraz trafienie samobójcze,natomiast dla Dąbrowy I hattricka ustrzelił Bartek Błażewicz.

Rocznik 2004 Gdyńskiej Akademii Piłkarskiej Dabrowa reprezentowali :

Jakub Pełka,Konrad Rybicki,Michał Surażyńki,Bartek Romanek,Staś Czajka,Dawid Rydlicki,Mateusz Sobieszczyk,Jakub Żyndul,Rogowski Nikodem,Karcz Alex,Adam Chabraszewski ,Bartek Błażewicz,Kamil Robakowski,Oli Bartkowiak,Łukasz Tomaszewski,Sławek Petrov,Nikodem Rogowski,Igor Borowski,Julian Szeleźniak-Białkowski,Paweł Trella.

Zespoły prowadzili Trenerzy Robert Reiwer oraz Sebastian Czajka.