Gdynia Cup dla 2006-podsumowanie • Gdynia CUP

pathpic   pathpic   cup   pathpic

W pierwszy weekend lutego 2016,w nowoczesnej hali pneumatycznej w Gdyni Dąbrowie,odbył się turniej piłkarski z cyklu Gdynia Cup pod patronatem Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Tym razem o mistrzowskie trofeum rywalizowali zawodnicy urodzeni w roku 2006.

Tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna Arki Gdynia S.I.,drugie miejsce przypadło Jaguarowi Gdańsk,trzecia lokata dla drugiego zespołu Arki Gdynia S.I.,a na czwartej pozycji uplasował się Orkan Rumia.

Na starcie stanęło 20 ekip,które od wczesnego rana w sobotę 06.02.16 walczyły w grupach o uzyskanie jak najwyższych lokat premiujących grę o miejsca w niedzielnym turnieju finałowym.

Każda drużyna zarówno w sobotę jak i w niedzielę dawała z siebie wszystko,a rezultaty spotkań zmieniały się jak w kalejdoskopie.

Na faworytów sobotnich grup eliminacyjnych wyrastały ekipy Arki Gdynia Si,Lechii Gdańsk SA,Jaguara Gdańsk oraz gospodarzy Gdyńskiej AP Dąbrowy,które powinny bez kłopotu uzyskać pierwsze lokaty dające prawo gry o mistrzowski tytuł.

W sporcie,a w szczególności w piłce nożnej,mamy wiele niespodzianek i zaskakujących rozwiązań,zatem nie inaczej było w sobotnich spotkaniach.

Jaguar i Arka gładko pokonywały grupowych rywali,a Lechia i Dąbrowa praktycznie na własne życzenia zajęły miejsca za niespodziewanymi liderami grup,Arką Gdynia II oraz Orkanem Rumia.

Naturalnym finałem wyłaniającym się z układu czwórki finałowej była zatem para Arka Gdynia S.I. kontra Jaguar Gdańsk,która niedzielne mecze o miejsca I-IV w całym turnieju,podzieliła między sobą.

Podczas dwudniowych zmagań Gdynia Cup 2016,gracze z rocznika 2006 okazali się skuteczniejsi od swoich starszych kolegów rywalizujących tydzień wcześniej i zdobyli ponownie niezwykle imponującą liczbę bramek w całym turnieju,bo aż 193!

Przeliczając to na liczbę 70 spotkań przez cały weekend zmagań,daje to średnią bliską 3 bramek na mecz.

W całym turnieju wystartowało ponad 250 graczy,każdy otrzymał pamiątkowy medal za udział,a cztery najlepsze ekipy okazałe puchary plus nagrody ufundowane przez kręgielnię U7 oraz organizatorów turnieju Gdyńską Akademię Piłkarską.

Najlepszym strzelcem oraz jednocześnie najlepszym graczem turnieju organizatorzy uznali Aleksa Kolasę z Arki Gdynia.

Nagroda dla najlepszego bramkarza powędrowała do Maxa Izdebskiego również z Arki Gdynia.